Wydarzenia i aktualności

wpis 1 / 409

ZAKSA Kędzierzyn Koźle mistrzem Polski!

ZAKSA Kędzierzyn Koźle obroniła tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny w kraju. Podczas meczu rewanżowego w wielkim finale kędzierzynianie pokonali Skrę Bełchatów.
Zespół wspierany przez Grupę Azoty wygrał pierwsze starcie 3:0. Podopiecznym trenera Ferdinando de Giorgiego brakowało dwóch wygranych setów, aby obronić tytuł wywalczony w ubiegłym sezonie.

Pojedynek w Kędzierzynie Koźlu zaczął się od bardzo dobrej gry przyjezdnych. Pomimo prowadzenia gospodarzy w pierwszej odsłonie, bełchatowianie odrobili straty i w samej końcówce zanotowali kilka niezwykle udanych akcji. Prym wiódł Mariusz Wlazły, który zakończył seta asem serwisowym. Po porażce do 20, kędzierzynianie starali się narzucić rywalom swój styl gry. Tym razem początek partii należał do gości, którzy skutecznie wykańczali swoje ataki. Mistrzowie Polski zachowali jednak zimną krew i kapitalnie rozegrali końcówkę drugiego seta, zwyciężając do 23.

Trzeci set, to kolejny wyśmienity siatkarski spektakl. ZAKSA Kędzierzyn Koźle objęła prowadzenie, które straciła w połowie partii. Po zaciętej walce punkt za punkt, zespół wspierany przez naszą Grupę Kapitałową ostatecznie triumfował do 25 i tym samym zapewnił sobie złoty medal w tegorocznych rozgrywkach.

Ostatnia odsłona meczu także padła łupem kędzierzynian. Grający już ze świadomością triumfu w sezonie 2016/2017siatkarze ZAKSY raz po raz trafiali piłką w boisko, wygrywając do 18 i ostatecznie całe spotkanie 3:1.

Jest to już siódme mistrzostwo kraju wywalczone przez ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. Wcześniej złote medale zdobywano w latach: 1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016.