Do ponad 23 tys. złotych urosła kwota stypendiów przyznanych przez Grupę Azoty ZAK w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej od początku programu stypendialnego. 25 października wręczono kolejne dwie umowy stypendialne obowiązuje w roku szkolnym 2021/2022.
Celem programu stypendialnego Żeglugi jest wsparcie finansowe uczniów klas technicznych, którzy szczególnie wyróżniają się w nauce lub uzyskali wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie związanej z żeglugą i drogami wodnymi oraz uzyskują jednocześnie wysoką średnią arytmetyczną ocen z egzaminów i zaliczeń przewidzianych w planie nauki oraz wiążą swoją przyszłość zawodową lub naukową z kierunkami związanymi z podstawowym profilem działalności spółek Grupy Azoty.
W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się: ubiegłoroczna stypendystka Karolina Krasoń oraz Dawid Czekała.
Umowy stypendialne w imieniu spółki przekazał oficjalnie Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK. – Kierunek technika żeglugi śródlądowej jest wyjątkowym i prestiżowym profilem działalności, zarówno pod względem logistycznym jak i turystycznym. Jego uczniów można śmiało nazwać ambasadorami Polski i Grupy Azoty, bo podczas trwania kształcenia odbywają praktyki śródlądowe w Polsce, a także międzynarodowe kursy morskie, między innymi na jednym z najbardziej znanych żaglowców Darze Młodzieży. Tym samym niosą w świat dobre imię naszego kraju i Grupy Azoty, stając się naszą dumą i radością. – podkreśla Paweł Stańczyk - Od początku programu Spółka wypłaciła już w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej ponad 23 tysięcy złotych i przyznała 7 stypendiów - dodaje.
Patronat stypendialny został przyjęty w czerwcu 2018 roku i jednym z trzech programów realizowanych przez Grupę Azoty ZAK S.A. w szkołach średnich na terenie województwa opolskiego.