Rozwiń menu
Wyszukaj
Grupa Kapitałowa Grupa Azoty
Wybierz spółkę
Nawozy azotowe

Salmag® 20 Mg plus

Nawóz azotowy N(MgO) 20(8)

Nazwa handlowa: Salmag® 20 Mg plus
Nazwa chemiczna: mieszanina azotanu amonu z węglanem wapnia i węglanem magnezu
Numer PKWiU: 20. 15. 35. 0
Numer CN: 3102 40 10

Grupa Azoty Kędzierzyn

Nawóz granulowany, równomierne granule o zabarwieniu od beżowego do brązowego w zależności od barwy wypełniacza. Zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, nie zbrylający się trwale. Granulki wielkości 3-6 mm, stanowią nie mniej niż 95% masy nawozu. Gęstość nasypowa: około 1,0 kg/dm3. Salmag® 20 Mg plus to mieszanina azotanu amonu z węglanem wapnia i węglanem magnezu. Nawóz zawiera 20,0% azotu (N), w tym w formie amonowej 10,0% i 10,0% w formie azotanowej. Zawiera także 8% magnezu całkowitego w przeliczeniu na (MgO).

Przeznaczenie i stosowanieRozwiń

Salmag® 20 Mg plus to uniwersalny nawóz azotowy, który może być stosowany przedsiewnie i pogłównie od wiosny do lata, pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, okopowe i pastewne, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. Stosując nawóz przedsiewnie najlepiej po wysianiu wymieszać go z glebą. Przy stosowaniu pogłównym nawóz należy stosować na wilgotna glebę lub przed spodziewanym deszczem.

Korzyści zastosowaniaRozwiń

Dlaczego Salmag® 20 Mg plus to dobre rozwiązanie na Twoje pole?

Łączne zastosowanie azotu i magnezu to dobre rozwiązanie podczas wiosennej aplikacji na rośliny ozime oraz jare. Brak magnezu ma szczególne znaczenie zwłaszcza dla młodych, płytko ukorzenionych roślin, ponieważ wierzchnie warstwy gleby są bardziej „przemyte” i ubogie w magnez. Wyższe zawartości magnezu znajdują się przeważnie w głębszych warstwach gleby. Z tego względu w miarę rozwoju roślin, niedobory magnezu maleją, ponieważ rośliny mogą pobierać pierwiastek z głębszych warstw gleby.

Dzięki wysokiej jakości i jednorodności granulek (klasa ziarnowa: 95% granulek o wymiarach 3-6 mm), Salmag®20 Mg plus:
- daje możliwość wysiewu na znaczne odległości,
- uzyskuje wyjątkowo równomierny wysiew, niezależnie od techniki wysiewu, co daje stabilną jakość plonów,
- doskonale nadaje się do mieszania z innymi nawozami granulowanymi (tzw. blendingu), co umożliwia przeprowadzenie pełnego zabiegu nawożenia przy jednej aplikacji.

Środki ostrożnościRozwiń

W przypadku podrażnienia, skórę i oczy przemyć dużą ilością wody. Zaleca się stosować maski przeciwpyłowe i okulary ochronne. W razie przypadkowego spożycia zasięgnąć porady lekarza. Nawóz nietoksyczny, bez zapachu, niepalny.

KONTAKT Z DZIAŁEM OBSŁUGI
Informacja techniczna i handlowa
Grzegorz Struzik
Wyszukiwarka